Neuro Device w gronie najszybciej rosnących firm technologicznych w regionie Europy Środkowej!

To ogromne wyróżnienie, na które – nieskromnie pisząc – ciężko pracowaliśmy 🙂 Ta edycja Deloitte Technology Fast 50 Central Europe była rekordowa – na ponad 450 zgłoszeń więcej niż 140 było z Polski, wśród nich nasze 😃

Dziękujemy organizatorom za docenienie i przyznanie nam wyróżnienia w kategorii Impact Stars. Kategoria została wprowadzona z myślą o firmach, które z powodzeniem łączą rozwój innowacyjnych produktów czy usług technologicznych z pozytywnym oddziaływaniem na co najmniej jeden z obszarów: społeczeństwo, biznes, innowacje, środowisko i różnorodność.

Każdy kraj mógł w tej kategorii nagrodzić trzy firmy. W Polsce wyróżnienie otrzymały spółki: Biotts (autorskie nośniki oraz receptury leków w obszarze onkologii i diabetologii), StethoMe (domowy stetoskop medyczny – StethoMe® to pierwszy system wykrywający nieprawidłowości w układzie oddechowym, opiera się na medycznych algorytmach AI współpracujących z bezprzewodowym stetoskopem oraz specjalną aplikacją) oraz my- Neuro Device Group (rozwiązania z zakresu terapii, diagnostyki i badań naukowych mózgu i centralnego układu nerwowego). Wszystkie firmy reprezentują sektor life science & healthcare.

Neuro Device zmienia siedzibę! Po wielu latach na ulicy Płowieckiej, na warszawskiej Pradze-Południe, przenosimy się na przepiękny, zielony Żoliborz. Mail, nr telefonu i pozostają bez zmian, ale od dziś znajdziecie nas na ul. Gen. Zajączka 28 w Warszawie. Nowy adres widnieje już w naszej zakładce kontakt.

Mamy nadzieję, że szybko zadomowimy się w nowej siedzibie 🙂

3 listopada, Krzysztof Malej, Head of R&I wziął udział w wydarzeniu NeuroTech Talk. Krzysztof opowiadał o Voic – naszym kompleksowym systemie do rehabilitacji afazji poudarowej.

Wraz z pozostałymi gośćmi rozmawiali o wpływie neurotechnologii na rehabilitację, nowych możliwościach w terapii i diagnostyce.

Zostaliśmy nominowani w kategorii BEZPIECZEŃSTWO w Plebiscycie TÜV NORD Polska Supermeni Jakości. Głosowanie trwa do końca września, każdy może zagłosować tylko raz podając swój adres email, na który zostanie wysłany link do listy kandydatów.). Jeżeli misja Neuro Device jest Ci bliska i możesz nas wesprzeć, kliknij!

21 sierpnia Paweł Soluch miał przyjemność być speakerem na International Conference Planet Masters , w programie Grow Your Company.

Paweł opowiedział o swoim przywództwie, w jaki sposób udało mu się stworzyć zespół i prowadzić firmę zgodnie z Freedom Focused Company, a także opowiedział o projekcie Voic, który ma szansę zmienić świat pacjentów z problemami neurologicznymi.

Grow Your Company to program zrzeszający przedsiębiorców z całego świata, którzy pokładają nadzieję w tezie, że innowacyjna firma i zespół mogą rozwiązać globalne wielkie wyzwania, przed którymi stoi dziś ludzkość, czyniąc świat lepszym miejscem dla wszystkich.

Więcej informacji na temat programu a także wystąpienie Pawła znajdziecie tutaj: https://planetmasters.net/pawel-soluch/

Świadomość konieczności dbania o naszą planetę jest mocno zakorzeniona w kulturę Neuro Device. Właśnie dlatego postanowiliśmy uczcić 40 urodziny naszego CEO sadząc 40 drzewek za pomocą portalu Posadzimy.pl.

Nasadzenie będzie miało miejsce tej jesieni w gminie Ogrodzieniec, która to poniosła dotkliwe straty w swoim drzewostanie, spowodowane klęską żywiołową. Dzięki naszym sadzonkom, powstanie 44,40m2 lasu, który wyprodukuje tlen dla 26,80 osób rocznie, pochłonie 240 kg CO2 oraz 2320 kg zwróconego papieru.

Miło nam poinformować, iż pod koniec maja 2021 certyfikowaliśmy nasz elektryczny stymulator mózgu nurostym tESm jako wyrób medyczny, zgodnie z nowym, europejskim rozporządzeniem dotyczącym właśnie wyrobów medycznych. W zakresie certyfikacji znalazły się tryby prądowe tACS i tRNS – co czyni nurostym tESm pierwszym tego typu urządzeniem medycznym na świecie.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że najwyższa jakość, jaką od lat wdrażamy do naszych rozwiązań, jest potwierdzana w kolejnych ocenach klinicznych.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (Medical Device Regulation), zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG.

Z końcem marca zakończyliśmy badania domowe LifeTone Baby Monitora. W badaniu wzięło udział kilkadziesiąt dzieci do 12 miesiąca życia. Udało się potwierdzić, że nasz monitor oddechu i funkcji życiowych sprawdza się dla dzieci w tej grupie wiekowej. Serdecznie dziękujemy rodzicom wszystkich dzieci, którzy przyjęli nasz projekt pod swój dach, wzorowo obsługiwali urządzenia, przede wszystkim za otwartość i chęć działania na rzecz nauki. Dzięki temu pilotażowi w domach wiemy, że idziemy w dobrym kierunku z rozwojem baby monitora; że urządzenia jak nasze są potrzebne na rynku.

Jeżeli jesteście ciekawi szczegółów, zapraszamy do zakładki opisującej projekt LifeTone.

Nasze badanie skierowane dla osób z afazją poudarową trwa. Pacjenci zainteresowani udziałem mają wiele pytań dotyczących kryteriów włączenia, jak i samego badania. Wciąż dużo emocji budzi neurostymulacja. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć nieco opinii publicznej zasady naszego projektu i zaprosiliśmy troje uczestników badania do wypowiedzenia się przed kamerą. Poznajcie historie Beaty, Zygmunta i Andrzeja, którzy codziennie walczą z afazją, oraz Barbary, która wspiera córkę w trudnej, poudarowej codzienności.

Poniżej odnośniki do filmów:

Opowieść o życiu z afazją i jej terapii słowami pana Zygmunta

Wrażenia pana Bogdana nt terapii z neurostymulacją

Historia pani Beaty walczącej z afazją poudarową

Terapia afazji oczami Barbary – mamy jednej z uczestniczek

Wciąż przyjmujemy zgłoszenia do badania! Szczegóły TUTAJ

Nasz system komunikacji z pacjentem Camri, przeznaczony do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego, został zainstalowany na specjalistycznym inkubatorze, zakupionym z funduszy 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Dziękujemy za zdjęcia panu doktorowi Przemysławowi Podgórskiemu z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od niemal 30 lat pomaga chorym dzieciom i seniorom.
Właśnie w takich chwilach nasza satysfakcja z pracy sięga zenitu, kiedy możemy obserwować, jak tworzone przez projekty, urządzenia realnie wpływają na poprawę zdrowia i życia pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych!

Więcej o projekcie Camri można przeczytać tutaj: [KLIK]

Po pandemicznym roku w zasadzie oczywistym wydaje się, że 2021 powinien być tylko lepszy. Ale jest to zbyt ogólne określenie, żeby się z nim zgodzić. Ponadto, nadal to Covid wygrywa z nami, a nie my z nim, także każdy scenariusz jest możliwy. Także uważam, że ten rok, będzie mijał nadal pod znakiem dużej niepewności.

Wychodząc poza ramy neurostymulacji, kolejne miesiące raczej skierują naszą uwagę na dalszą walkę z wirusem i jego powikłaniami (również w dziedzinie neurologii i psychiatrii). Podczas gdy życie jednak zwolniło zaczęliśmy dostrzegać również aspekty, których nie zauważaliśmy – nasze najbliższe domowe otoczenie, o które zaczęliśmy bardziej dbać, ale też generalne spojrzenie na świat i na to co my, ludzie, na tym świecie znaczymy. Szczęśliwie, zaczęliśmy się bardziej troszczyć o naturę, co już daje nam bardzo dobry start w przyszłość naszą i naszych dzieci. Jesteśmy, mam wrażenie, również wrażliwsi na fałsz w mediach, co w przyszłości powinno zaprocentować większym zaufaniem do nauki. W kolejnym roku będziemy efektywniej pracować, przynajmniej z dwóch powodów – bo trzeba będzie nadrobić to czego nie mogliśmy zrobić z powodu lockdownów; bo nauczyliśmy się, że nie zawsze trzeba się spotykać osobiście (tracąc czas na dotarcie na spotkanie, czasem po drugiej stronie globu), by realizować założone cele biznesowe.

Rok 2021 w neurostymulacji, jak i szerzej, w neurologii powinien być rokiem bardzo ciekawym.

4go grudnia Paweł Soluch wystąpił gościnnie na wydarzeniu Neurotech 2020. Był to Kongres online, na którym specjaliści z całego świata rozmawiali na temat innowacji w neurotechnologii.

Tematem wystąpienia Pawła była spójna i pełna terapia dla osób z afazją poudarową i innymi zaburzeniami funkcji poznawczych. Nasz CEO opowiedział o tym na przykładnie naszego projeku VOIC.

Kongres trwał przez 2 tygodnie, od 30 listopada do 11 grudnia. Było to pierwsze takie wydarzenie w przestrzeni wirtualnej, które łączyło wszystkie dziedziny związane z tematyką neuro.

Podobnie jak w zeszłym roku, Paweł Soluch został prelegentem podczas eventu Poland 2.0 Summit, który w tym roku, z racji sytuacji epidemiologicznej został przeniesiony do świata wirtualnego, niniejszym stając się wydarzeniem globalnym!

Paweł wystąpił w panelu Neuroprosthetics – human augmentation or restoration przybliżając widowni temat neuroprotezowania. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy przyczynić się do tworzenia tego fantastycznego wydarzenia!

Po ostatnich badaniach przeprowadzanych na oddziale noworodkowych w szpitalu w Rzeszowie, udoskonaliliśmy urządzenie oraz aplikację. Zależy nam, aby najmłodsi oraz ich rodzice dostali możliwie najdoskonalszy produkt, umożliwiający im prewencję SIDS.

Więcej o projekcie do przeczytania tutaj: https://www.neurodevice.pl/projekty-rd/lifetone-breathing-monitor/

Niniejszym rozpoczynamy rekrutację do kolejnego badania, tym razem w warunkach domowych, tym razem mającego na celu zebranie danych o funkcjach życiowych dzieci do 1 roku życia, oraz porównanie ich z danymi z pulsoksymetru.

Serdecznie zapraszamy rodziców z Warszawy i najbliższych okolic do wzięcia udziału w badaniu, w którym przez 5 dni będziemy rejestrować dane maluszków w czterech grupach wiekowych – 0-3, 4-6, 7-9, 10-12 miesięcy.

Chcemy sprawdzić funkcjonalność i intuicyjność nowej wersji aplikacji, oraz zgromadzić bazę danych. Dla uczestników przewidujemy wynagrodzenie w kwocie 350 zł za 5 dni badania. Zapewniamy stały kontakt ze specjalistą, który przeszkoli z obsługi urządzenia, pulsoksymetru i odpowie na wszystkie pytania rodziców.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem naszej skrzynki mailowej: kontakt@neurodevice.pl

Z dumą informujemy, że Mateusz Sipiora, nasz Product Designer obronił pracę doktorską, w której zaprezentował projekt urządzenia do rehabilitacji afazji. Dokładna nazwa przewodu doktorskiego brzmi:
„Wpływ wzornictwa – dziedziny opartej o nauki humanistyczne na jakość badań oraz komfort osób z dysfunkcjami neurologicznymi. Projekt urządzenia wspierającego osoby dotknięte afazją”.

Serdecznie gratulujemy!

20-22 kwietnia odbyła się konferencja online NYC Neuromodulation 2020 Organizowana przez Neuromodec, udziału w której Neuro Device po prostu nie mogło sobie odmówić. Oczywiście udział w niej wzięliśmy zdalnie, siedząc w naszych domach na kanapie i w wygodnych fotelach. Bardzo się cieszymy, że w czasach #covid19 takie wydarzenia przenoszą się do świata cyfrowego i nie tracą na tym w najmniejszym stopniu wartości.

59 sesji z różnych dziedzin, które łączy neuromodulacja, było dostępnych za darmo dla wszystkich na całym świecie. Ponad 250 prowadzących połączyło się z uczestnikami za pomocą platformy zoom, aby opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach, specjalizacjach i zaoferować chęć wsparcia.

Wiele z tego, co usłyszeliśmy, postanowiliśmy wdrożyć w naszych rozwiązaniach. Nasz dział R&I wręcz siedział po nocach, słuchając poszczególnych sesji. Mamy nadzieję, że więcej wydarzeń przeniesie się online, bo w naszej ocenie każda odwołana konferencja naukowa to strata dla nauki. 

Wystartował nowy projekt, który współtworzy Paweł Soluch wraz z innymi specjalistami!
Dawka Wsparcia chce wesprzeć tych, którzy w czasie epidemii koronawirusa dają z siebie wszystko lecząc i ratując ludzi, żeby nie zostali sami w tej przytłaczającej sytuacji:

„Pracownikom służby zdrowia umożliwiamy kontakt z terapeutami, psychologami i coachami. Jednostkom służby zdrowia oferujemy wsparcie rzeczowe i usługi, łącząc je z firmami i osobami indywidualnymi, ofiarującymi swoją pomoc”.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu https://dawkawsparcia.org

Z radością informujemy, że nasze urządzenie do monitorowania funkcji życiowych u niemowląt zakończyło swoje testy, które miały miejsce na oddziale neonatologii w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie.

Na grupie zakwalifikowanych do badania noworodków i wcześniaków sprawdzana była korelacja urządzenia z kardiomonitorem. Zebraliśmy dane z obu urządzeń, oraz opinie od personelu, które pomogą nam we wdrożeniu udoskonaleń.

Serdecznie dziękujemy za tę owocną współpracę.

Michał Księżopolski, Software Engineer, i Mateusz Orzechowski, Chief Technical Officer – czyli dział Data Science Neuro Device,  dołączyli do grona uczestników konferencji AI NEXTCon 2020.

W Seattle spędzili cztery dni między 12 a 16-tym lutego. Poświęcili je w pełni na poszerzanie wiedzy w zakresie wykorzystania AI w technologii. Wiadomości, z którymi wrócili, z pewnością wykorzystane zostaną w niejednym projekcie NDG!

Justyna Żurawska, nasza Research and Innovation Analyst, wzięła udział w kursie dotyczącym przezczaszkowej stymulacji magnetycznej i elektrycznej, który był organizowany przez German Neuroscience Society.

Wydarzenie odbyło się w dniach 11-13 lutego i ściągnęło specjalistów tMS i tES z całej Europy. Justyna potwierdza, że wykłady były niezwykle ciekawe i wiedza na nich zdobyta na pewno przyda się w pracy całego zespołu R&I.

Ośrodek Terapii Neurologicznej Samodzielni prowadzi obecnie rekrutację do badania klinicznego dla osób dotkniętych afazją poudarową.

W ramach badania, które odbywa się w Warszawie, prowadzona jest terapia językowa z wykorzystaniem neurostymulacji mózgu.
Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby które chcą skorzystać z udziału w badaniu i spełniają wymagane kryteria.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej poniżej ulotce informacyjnej.

Paweł Soluch wyleciał do Las Vegas, aby w dniach 23-26 stycznia wziąć udział w dorocznym spotkaniu North American Neuromodulation Society i Emerging Technology Forum, które jest organizowane podczas tego wydarzenia.

Już po raz 23 specjaliści neuromodulacji spotykają się w gronie kolegów z całego świata, aby wymieniać doświadczeniami i wspólnie zastanawiać nad drogą rozwoju tej przyszłościowej dziedziny medycyny.

Paweł Soluch został absolwentem Leadership Academy for Poland, organizowanej przez Center for Leadership. Paweł miał okazję znaleźć się w gronie absolwentów dzięki stypendium programu FOCUS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Szczerze polecamy spotkania wspierające rozwój jakościowego przywództwa. Jesteśmy naprawdę dumni z naszego CEO!

Center for Leadership to organizacja promująca rozwój dobrego przywództwa w Polsce i łącząca wybitnych Polaków, którzy będą kształtować przyszłość Polski i świata, poprzez tworzenie pozytywnych wartości, odblokowywanie ukrytego potencjału ludzi i organizacji, inspirowanie ich do aktywnego uczestnictwa w sprawach publicznych i podejmowania nowych inicjatyw, które pozytywnie wpływają na świat. Centre for Leadership oferuje stypendium i wspiera nowe standardy w edukacji i nauce w Polsce, dążąc do ustanowienia światowej klasy uniwersytetu w Polsce.

Zdjęcie: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Opis za: Center for Leadership

W tym roku w Mikołajki porzuciliśmy nasze codzienne obowiązki i usiedliśmy do wspólnego robienia kartek bożonarodzeniowych. Ręcznie zrobione przez nas kartki z życzeniami wyślemy do naszych przyjaciół, partnerów i dostawców. Naszym zdaniem takie kartki mają zdecydowanie większą wartość niż kupne – dosłownie i w przenośni. Każdą kartkę wyceniamy na 10 zł i tyle, ile kartek uda nam się wykonać, tyle pieniędzy przeznaczymy na cel charytatywny wybrany osobiście przez naszego prezesa Pawła Solucha:

„Chciałbym, abyśmy w tym roku naszą świąteczną akcją wsparli Fundacja Mam Marzenie. Ostatnio miałem przyjemność poznać ludzi pracujących w tej Fundacji. Są wspaniali i bardzo oddani dzieciom, którym zostało już niewiele czasu na spełnienie swoich życiowych marzeń. Jest to jedna z nielicznych Fundacji, która każdego roku zwiększa swoje dokonania, a wszyscy jej pracownicy to wolontariusze. Warto wspomóc w działaniu tak wspaniałych ludzi!” 🎄

Paweł Soluch ponownie odwiedza w tym roku Chicago. Tym razem by wziąć udział w RSNA 2019: 105th Scientific Assembly and Annual Meeting organizowanym przez Radiological Society of North America (RSNA) i zaprezentować tam nasz najnowszy produkt Neuro Device Camri™.

Camri to kompatybilny z urządzeniami do MRI system wspomagany AI służący do komunikacji pomiędzy pacjentem a lekarzem w trakcie badań MRI. Wierzymy, że nasze urządzenie ma szansę zrewolucjonizować myślenie o tym badaniu i że w przyszłości badania te nie będą obciążone stresem i dyskomfortem u pacjentów.

Zapraszamy do zobaczenia filmu prezentującego nasze urządzenie:

[KLIKNIJ TUTAJ]

W dniach 14-16 listopada Krzysztof Malej, Head of R&I, i Michał Księżopolski z Data Science mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach z neuroprotezowania.

Nasi eksperci udali się do Getyngi na zaproszenie Blackrock Microsystems, którego przedstawicieli mieliśmy przyjemność gościć we wrześniu tego roku. To były wartościowe i bardzo efektywne trzy dni!

Luiza Drygiel, Paulina Kufel oraz Paulina Ignatowska-Zaremba reprezentowały Neuro Device na wydarzeniu Perspektywy Woman in Tech Summit 2019. Event zorganizowano 13-14 listopada w Warszawie – był on okazją na poznanie i wysłuchanie inspirujących kobiet, które osiągnęły sukces w najróżniejszych dziedzinach nauki, IT, innowacjach i technologiach.

13 listopada Paweł Soluch wygłosił wykład w ramach 2. Research & Innovation Forum organizowanego przez Puls Biznesu.

Tematem prelekcji było: FFC – Freedom Focused Company – w jaki sposób behawioralne aspekty i zarządzanie zespołem mogą wpływać na Twoją pracę w obszarze R&D. Paweł omówił wpływ różnorodności na pracę zespołu, przywództwo i teaming; w jaki sposób procesy mózgowe mogą wpływać na pracę zespołu i jak wykorzystać tę wiedzę w zarządzaniu, oraz na przykładzie naszej firmy opowiedział jak zbudować i utrzymać kulturę organizacji dla artystów pionierskich technologii.

29 października Neuro Device miało przyjemność wziąć udział w warsztatach FutureLab #TyTworzyszPrzyszłość, organizowanych przez PZU i MIT Enterprise Forum CEE.

Nasz zespół reprezentowali project manager Paulina Ignatowska-Zaremba i CEO Paweł Soluch. Uczestnictwo w evencie było doskonałą okazją, by przedyskutować z przedstawicielami startupów oraz dużych przedsiębiorstw przyszłość technologii związanych z medycyną i ochroną zdrowia.

Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do grona tak wybitnych specjalistów i organizatorzy docenili nasze starania w rozwój medycyny przyszłości.

25-26 października w Londynie, nasz prezes Paweł Soluch był jednym z mówców na konferencji Poland 2.0 Summit. W panelu poświęconym temu zagadnieniu Paweł poruszył takie kwestie jak wdrażanie nowych technologii czy testy kliniczne, a towarzyszył mu przedstawiciel Trustedoctor. Moderatorem debaty był przedstawiciel Imperial College London. Wspólnie starali się odpowiedzieć na pytanie:  „Dlaczego innowacje technologiczne są niezbędnym krokiem naprzód w medycynie i ochronie zdrowia”? Wierzymy, że ich rozmowa była inspirująca dla publiczności i dziękujemy jeszcze raz za zaproszenie na tak ważne wydarzenie

Poland 2.0 Summit to coroczna konferencja dla profesjonalistów i studentów, której celem jest przedstawienie, w jaki sposób innowacje i postęp technologiczny zmieniają przyszłość życia, biznesu i polityki publicznej, kładąc szczególny nacisk na rolę Polski jako obiecującego gracza w tej dziedzinie.

Paweł Soluch wziął udział w corocznym zjeździe American Society of Neurorehabilitation – ASNR.

Na event odbywający się 16-18 października w Chicago przylecieli wszyscy specjaliści – lekarze i naukowcy – specjalizujący się neuroscience. W Neuro Device ciągle pracujemy nad systemem do rehabilitacji afazji poudarowej, neuromodulacja jest wg nas przyszłością medycyny, więc nie mogło nas zabraknąć na najważniejszym wydarzeniu dla profesjonalistów neurorehabilitacji.

Krzysztof, Mateusz oraz Adam z naszego zespołu mieli przyjemność gościć w Dortmundzie na Międzynarodowej Konferencji CME. Organizatorem wydarzenia był Instytut IfADo – Leibniz-Institut für Arbeitsforschung an der TU Dortmund. Nasi koledzy mieli szansę spotkać ekspertów inżynierii biomedycznej z całego świata i zapoznać się z najnowszymi badaniami na temat nieinwazyjnej stymulacji mózgu.

Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 13-ty. Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią!

Neuro Device jest jednym ze startupów, który został wybrany przez Kancelarię Prezydenta do udziału w inicjatywie „Startupy w Pałacu – Kooperacja”.

9-go września, Paweł Soluch wraz z dr hab. n. med. Przemysławem Kunertem z Kliniki Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz Marcusem Gerhardtem, prezesem Blackrock Microsystems, LLC byli gośćmi Kancelarii Prezydenta RP.

W rozmowie z Martą Gajęcką, doradcą Prezydenta, zaprezentowali efekty swoich dotychczasowych prac oraz plany współpracy przy tworzeniu systemu do neuroprotezowania, który w najbliższej przyszłości może znacznie pomóc pacjentom z urazami neurologicznymi.

Dziękujemy za zaproszenie!

Neuro Device zostało mentorem w programie akceleracyjnym Polskiego Funduszu Rozwoju „Akademia BioMed” skierowanym do innowacyjnych spółek z sektorów BioTech i MedTech.

Podczas pierwszego dnia zajęć, Paweł, Luiza i Paulina, opowiedzieli o doświadczeniach naszej firmy w przezwyciężaniu wyzwań, które mogą spotkać młode spółki medyczne. Paweł opowiedział o budowaniu zespołu w duchu Freedom Focused Company, który wspiera kreowanie innowacji w firmach technologicznych. Luiza zaprezentowała, jak Neuro Device zaadaptowało SCRUMa do projektów hardware’owych, natomiast Paulina wprowadziła uczestników akceleracji w metodyki Design Thinking i Service Design oraz opowiedziała o najnowszych trendach w branży biotechnologicznej.

Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się swoją wiedzą z młodymi innowatorami.

30 maja zorganizowaliśmy seminarium pt. „Nowe technologie w diagnostyce i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy wyniki badań prowadzonych w ramach projektu SENSEAS, a zaproszeni przez nas goście podzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z zastosowaniem rozwiązań technologicznych w diagnostyce i terapii osób z ASD.

W wydarzeniu wzięło udział prawie sto osób – terapeuci, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele ośrodków wspierających osoby z ASD. Wśród prelegentów znaleźli się: Michał Wroniszewski, prezes Fundacji SYNAPSIS, Paweł Soluch, prezes naszej firmy, dr Anna Guzik-Kornacka, ekspertka merytoryczna projektu SENSEAS, Izabela Libold, współzałożycielka Centrum Rehabilitacji Libold, oraz Radek Machnica, fundator i prezes Fundacji ALEKlasa.

Dla wszystkich zainteresowanych projektem SENSEAS, oraz tych, którzy nie mogli uczestniczyć w seminarium, przygotowaliśmy atlas naukowy, w którym zawarliśmy najważniejsze dane i wyniki badań. Jest dostępny na stronie projektu TUTAJ.

Projekt SENSEAS, współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej to pierwszy na świecie system wykorzystujący jednocześnie techniki multimedialne oraz pomiary psychofizjologiczne (eye tracking, EDA/GSR), które pomogą w diagnozie i terapii ASD u małych dzieci.

Naszymi partnerami w projekcie są Fundacja SYNAPSIS oraz firma Media Bridge.

Miło nam poinformować, że jeden z naszych projektów – Neuro Device Voic – zwyciężył w głosowaniu „Soczewki Focusa” organizowanym przez magazyn Focus i zdobył tytuł Najlepszej Polskiej Innowacji roku 2018. Internauci przez ponad miesiąc mogli głosować na swoich faworytów w czterech różnych kategoriach. Nasz projekt zwyciężył w kategorii „zdrowie”.

Nagrodzony Neuro Device Voic to system do rehabilitacji osób dotkniętych afazją, który działa na zasadzie neuromodulacji. Jego zastosowanie przyspieszy terapię i sprawi, że będzie ona łatwiej dostępna. Dzięki temu pacjenci będą szybciej wracać do pełnej sprawności.

Magazyn Focus zorganizował swój plebiscyt już po raz dziesiąty. Dziękujemy wszystkim głosującym, którzy pomogli nam zwyciężyć w tym jubileuszowym wydaniu. Gratulujemy naszym konkurentom oraz zwycięzcom pozostałych kategorii.

W dniach 3 – 4 kwietnia wzięliśmy udział w spotkaniu matchmakingowym zorganizowanym dla firm wspieranych przez Europejską Radę ds. Innowacji (EIC). Spotkanie odbyło się w InQbet Accelerator w Brukseli. Byliśmy tam jedyną polską i jedną spośród ponad 100 firm, które miały okazję spotkać się z przedstawicielami dużych korporacji i ekspertów w dziedzinie otwartych innowacji.

Reprezentowała nas Paulina Ignatowska-Zaremba, nasza project manager, która podczas sesji pitchingowej zaprezentowała firmę i obecne projekty. Jesteśmy dumni ze świetnego występu Pauliny oraz z uczestnictwa w wydarzeniu, podczas którego mieliśmy okazję spotkać kreatywnych ludzi oraz nawiązać cenne relacje biznesowe.

W imieniu swoim oraz naszych partnerów – Fundacji SYNAPSIS i firmy Media Bridge – zapraszamy do udziału w seminarium zamykającym projekt SENSEAS. Podczas wydarzenia, wraz z zaproszonymi ekspertami, przedstawimy najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane obecnie
w diagnostyce i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy dzięki nim jesteśmy dzisiaj w stanie skuteczniej pomagać pacjentom. Zastanowimy się również nad przyszłością i tym, jak w najbliższym czasie technologie wpłyną na metody diagnostyki
i terapii osób dotkniętych ASD.

Na seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z diagnostyką i terapią zaburzeń ze spektrum autyzmu – rodziców, terapeutów, nauczycieli, wychowawców, naukowców, a także przedstawicieli ośrodków wspierających osoby z autyzmem.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2019 roku w godzinach 10:00 – 13:00 w Centrum Prasowym Foksal przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Udział jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja – formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: senseas@neurodevice.pl

Z radością informujemy, że raport wieńczący pracę nad projektem „Aktywizacja zawodowa dorosłych osób ze spektrum autyzmu przy użyciu technologii GSR” został opublikowany na stronie Fundacji SYNAPSIS, z którą przy tym projekcie współpracowaliśmy.

Podczas badania sprawdzaliśmy reakcje skórno-galwaniczne badanych osób, aby odpowiedzieć na pytanie, czy technologia GSR umożliwi rejestrację sygnałów poprzedzających zachowania gwałtowne, mogące być nieakceptowane w miejscu pracy. Takie badania połączone z indywidualnym podejściem do osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, mogą przyczynić się do ich skuteczniejszej aktywizacji na rynku pracy. 

Bransoletka GRS – urządzenie naszego autorstwa – było głównym narzędziem zbierania sygnałów EDA (reakcji elektrodermalnej). O tym, jak okazało się ono użyteczne, oraz do jakich wniosków doszliśmy wraz ze specjalistami z Fundacji  SYNAPSIS, można przeczytać w pełnym raporcie na stronie: http://www.pracowniasynapsis.pl/images/GSR/Raport_Synapsis.pdf

Jedno z naszych urządzeń, Neuro Device Scent™, zostało wykorzystane podczas badania „Reakcja somatosensoryczna na stymulację trójdzielną: badanie czynnościowej spektroskopii w bliskiej podczerwieni (fNIRS)” przeprowadzonego przez naukowców z Leibniz Research Centre for Working Environment and Human Factors w Dortmundzie oraz MSH Medical School Hamburg, University of Applied Sciences and Medical University.

Celem badania było pokazanie odpowiedzi neuronalnej w korze somatosensorycznej w reakcji na drażniące substancje chemiczne. Co pozwoli na opracowanie stosunkowo niedrogiej, ale innowacyjnej metody do obiektywnej oceny drażniących dla ludzi substancji lotnych.

Neuro Device Scent™ to nasz autorski olfaktometr –  system do przedstawiania bodźców węchowych podczas analizy sensorycznej i badania układu nerwowego, który umożliwia zmierzenie reakcji ludzkiego systemu neuronalnego na zapachy.

Badanie zostało opisane w dziale Scientific Reports Magazynu Nature, o czym możecie przeczytać tutaj: https://go.nature.com/2Bb2Xr3

Dołączyliśmy do elitarnego grona firm, które otrzymają grant od Europejskiej Rady ds. Innowacji.

W ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 będziemy rozwijać nasz projekt – Neuro Device Voic™. Wsparcie przyznane zostało w ramach I Fazy Instrumentu MŚP. Zostanie przeznaczone na opracowanie niezbędnych analiz, a przy okazji na  lepsze przygotowanie projektu do aplikowania o wsparcie w ramach Fazy II.

Europejska Rada ds. Innowacji wybrała do finansowania 246 małych i średnich przedsiębiorstw z 24 krajów. Wśród nich są 4 firmy z Polski.

Neuro Device Voic™ – to projekt, którego celem jest opracowanie pierwszego na świecie systemu do efektywnej rehabilitacji zaburzeń mowy (afazji). Zgodnie z dostępnymi danymi, takiej terapii potrzebuje aż 1 na 250 osób na świecie.

Więcej o projekcie Neuro Device Voic™ znajduje się tutaj.

Dokładnie 10 lat temu, pod koniec listopada 2008 roku, powstało Neuro Device – firma, która stworzona z potrzeby pomocy ludziom, dzisiaj jeden z ważniejszych podmiotów na międzynarodowej arenie badań nad centralnym układem nerwowym.

10 lat to bardzo dużo, zwłaszcza w tak dynamicznej dziedzinie, jaką jest neuronauka. Tempo, w jakim obecnie poznajemy tajemnice mózgu, jest niezwykłe. W ostatnich latach dowiedzieliśmy się o nim więcej, niż w ciągu wcześniejszych 100 lat, a nawet od początku badań neurologicznych. A do odkrycia jest jeszcze wiele. I my w tym odkrywaniu aktywnie uczestniczymy. Od początku istnienia współpracujemy z największymi instytucjami naukowymi na świecie tworząc zaawansowane rozwiązania technologiczne umożliwiające badanie i leczenie tego, co dotychczas było niezbadane i nieuleczalne.

To wszystko efekt pracy wielu wspaniałych ludzi i instytucji – pracowników, partnerów, kontrahentów i klientów. Dziękujemy za Wasze zaufanie, zaangażowanie i ciężką pracę. Liczymy, że zostaniecie z nami na kolejne lata. Jest jeszcze wiele do zrobienia – zbadania, odkrycia, wyleczenia. Zapraszamy do dalszej współpracy i tworzenia historii neuronauki. Tak, żebyśmy za następnych 10 lat mogli pochwalić się kolejnymi wielkimi sukcesami.

Wraz z Fundacją SYNAPSIS i firmą MEDIA BRIDGE, zapraszamy do udziału w projekcie badawczym SENSEAS. Celem projektu jest stworzenie obiektywnego systemu do diagnozowania i terapii małych dzieci dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest to pierwszy na świecie system wykorzystujący jednocześnie techniki multimedialne oraz pomiary psychofizjologiczne (Eye Tracking, EDA/GSR), umożliwiające diagnozę bardzo małych dzieci, dając im szansę na normalne życie
w przyszłości.
Do udziału w badaniu zapraszamy dzieci w wieku od 18 miesięcy do 4 lat, które nie mają stwierdzonych żadnych niepełnosprawności, oraz dzieci ze zdiagnozowanymi już zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Badanie, podczas którego dziecko ogląda bajki, a specjalna aparatura śledzi ruchy jego gałek ocznych, jest całkowicie nieinwazyjne i upływa w miłej atmosferze. Każdy uczestnik badania to kolejny krok do lepszej diagnozy i terapii autyzmu. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 grudnia 2018 r.

Kontakt dla zainteresowanych udziałem w badaniu:
Aneta Obłąkowska-Gwóźdź
tel.: +48 505 301 114
mail: a.oblakowska@synapsis.org.pl

W dniach 3 – 7 listopada, podczas SfN 48th Annual Meeting 2018 w San Diego zaprezentowaliśmy nurostym tES – nasze innowacyjne urządzenie do elektrycznej stymulacji przezczaszkowej.

nurostym tES to specjalistyczne rozwiązanie służące do nieinwazyjnej stymulacji ośrodkowego układu nerwowego prądem o niewielkim natężeniu. Przeznaczone jest do prac badawczych i celów terapeutycznych, m.in. w rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu, w terapii depresji i uzależnień, oraz łagodzenia migrenowych bólów głowy.

SfN 48th Annual Meeting 2018 to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w środowisku naukowców zajmujących się rozwojem nauki o mózgu i systemie nerwowym. Organizowana jest przez Society for Neuroscience  – stowarzyszenie, które zrzesza 36 000 naukowców z ponad 95 krajów. 

18 października nasz prezes, Paweł Soluch wystąpił w Warszawie na konferencji Inside Trends organizowanej przez magazyn Business Insider Polska. Podczas wydarzenia wystąpiły kluczowe osoby z branży fintech, life science i digital business, które omawiały globalne trendy w świecie finansów, medycyny i zdrowia oraz nowych technologii.

Paweł pojawił się na scenie Life Science, gdzie podczas otwierającego panelu pt. „Is technology able to replace a human” rozmawiano o przyszłości technologii w kontekście ludzkich możliwości i ograniczeń. W dyskusji uczestniczyła też m.in. pani Monika Michalak, która przeszła udar mózgu, a dzięki rozwiązaniom technologicznym dużo szybciej dochodzi do zdrowia.

– Technologia nie jest jeszcze w stanie zastąpić mózgu. Jego studiowanie jest jak podsłuchiwanie rozmowy 2 osób na stadionie pełnym ludzi. – mówił nasz prezes. Podkreślał też, jak ważne są badania nad plastycznością mózgu i jego stymulowaniem, dzięki czemu łatwiejsze jest diagnozowanie schorzeń, a nawet ratowanie ludzkiego życia.

Zespół reprezentujący projekt LifeTone: Ewa Rutczyńska-Jamróz, Luiza Drygiel, oraz nasz prezes Paweł Soluch, wzięli udział w festiwalu innowacji HUBWeek, który odbył się na początku października  w Bostonie. To prestiżowa impreza promująca idee zmieniające świat, na którą zostaliśmy zaproszeni jako zwycięzcy tegorocznej edycji MITEF Poland (The MIT Enterprise Forum Startup Competition).

Nasze urządzenie zaprezentowaliśmy m.in. podczas Showcase Demo Day, gdzie pokazywane były najbardziej obiecujące projekty, firmy oraz laboratoria z całego świata. Udział w wydarzeniu był także okazją do spotkań z inspirującymi ludźmi i uczestnictwa w wielu warsztatach.

LifeTone Baby Monitor to niewielkie mobilne urządzenie, które przymocowane do pieluszki monitoruje funkcje życiowe niemowląt i bardzo małych dzieci. Pozwala zapobiec wielu zagrożeniom, takim jak zespół śmierci łóżeczkowej. Projekt jest obecnie w fazie prototypu.

Neuro Device zostało zaproszone do udziału w Polskiej Wystawie Gospodarczej,  prestiżowej, multimedialnej ekspozycji organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na wystawie zostaną zaprezentowane firmy, które  swoją działalnością i osiągnięciami przyczyniają się do rozwoju dynamicznej i innowacyjnej gospodarki naszego kraju, takimi jak Neuro Device. Odwiedzający ekspozycję będą mogli zapoznać się mi.in z naszymi projektami i osiągnięciami, które wspierają badania i rehabilitację osób dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi.

Wystawę można zwiedzać do 28 października w Pawilonie na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Więcej na temat wystawy znajduje się tutaj: https://pwg.prezydent.pl/katalog-firm/neuro-device/

Prezes Neuro Device Paweł Soluch został jednym z ambasadorów tegorocznej edycji konkursu Chivas Venture dla projektów odpowiedzialnych społecznie. Wszystko dzięki temu, że w poprzedniej edycji zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce, a także znaleźliśmy się w pierwszej trójce międzynarodowego głosowania internautów.
Wraz z pozostałymi ambasadorami – zwycięzcami poprzednich edycji konkursu, Paweł będzie uczestniczył w obradach polskiego jury oraz wspierał merytorycznie uczestników i, miejmy nadzieję, światowych finalistów reprezentujących nasz kraj.

Chivas Venture jest międzynarodowym konkursem dla przedsiębiorstw zaangażowanych społecznie, organizowanym przez markę Chivas Regal. Zwycięskie projekty otrzymują wsparcie finansowe na dalszy rozwój i poprawianie świata.

Więcej na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.chivas.com/pl-pl/the-venture

Jeden z naszych projektów, LifeTone, znalazł się wśród zwycięzców tegorocznej edycji MITEF Poland (The MIT Enterprise Forum Startup Competition), programu akceleracyjnego wspierającego twórców innowacyjnych projektów w ich komercjalizacji.

Przez ostatnie tygodnie nasz zespół odpowiedzialny za LifeTone uczestniczył w wielu spotkaniach, warsztatach i prelekcjach organizowanych w ramach programu, a teraz, dzięki wygranej, w październiku pojedzie na bootcamp do Bostonu. Tam, wspólnie z międzynarodowymi ekspertami, opracuje kolejne kroki na ścieżce do wprowadzenia urządzenia na międzynarodowy rynek.

LifeTone to niewielkie, bezprzewodowe urządzenie do monitorowania parametrów życiowych u niemowląt i małych dzieci, które pozwala uniknąć wielu zagrożeń, m.in. śmierci łóżeczkowej. Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się tutaj

20 czerwca mieliśmy okazję zaprezentować się podczas Polish Tech Day w Londynie, gdzie wzięliśmy także udział w Pitch To London – corocznym konkursie prezentującym zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce (dla przypomnienia – wygraliśmy polską edycję konkursu Chivas Venture 2018, zajęliśmy też trzecie miejsce w światowym głosowaniu internautów w tym konkursie).


Chociaż konkurencja była bardzo mocna i nasz projekt – urządzenie wspierające efektywną rehabilitację afazji, Neuro Device Voic nie wygrał ostatecznie konkursu, spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników wydarzenia.

W dniach 15 – 17 czerwca odbędzie się w Warszawie wydarzenie łączące dwa projekty: 6. Polską Konferencję Eyetrackingową oraz 2. Konferencję EARLI SIG 27. Wydarzenie, które zgromadzi specjalistów od okulografii z całego świata, będzie okazją do poszerzenia swojej wiedzy o tej technologii, podzielenia się własnymi doświadczeniami i nawiązania nowych kontaktów. Trzy dni wypełnione wykładami, prelekcjami oraz warsztatami dadzą także uczestnikom możliwość zapoznania się z najnowszymi eyetrackingowymi rozwiązaniami technologicznymi.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się także przedstawiciele naszej firmy. Wydarzenie wspólnie z nami organizują: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Warszawski oraz organizacja EARLI, która zrzesza specjalistów zajmujących się badaniami nad nauczaniem.

Partnerami wydarzenia są firmy: Tobii Pro, BIOPAC oraz Rogue Resolutions.

Miło nam poinformować, że nasz najnowszy projekt – pierwszy na świecie system wspierający efektywną rehabilitację afazji, został uhonorowany nagrodą MedTec Startup Academy Award 2018.

Nasze nagrodzone urządzenie działa na zasadzie neuromodulacji i nieinwazyjnej elektrycznej stymulacji mózgu. Umożliwi to zarówno przyspieszenie rehabilitacji, jak i znaczną poprawę jej efektów, umożliwiając pacjentom powrót do normalnego życia.

Medtec Europe Start-Up Academy to coroczny konkurs, podczas którego młode europejskie firmy z branży medtech prezentują swoje najnowsze projekty i nawiązują kontakty biznesowe.

Jeden z naszych produktów, LifeTone, został zakwalifikowany do 4. edycji programu akceleracyjnego – MIT Enterprise Forum Poland. W związku z tym, przez najbliższe 3 miesiące przedstawiciele naszej firmy będą brać udział w warsztatach i sesjach prowadzonych przez międzynarodowe grono mentorów i ekspertów – przedstawicieli świata biznesu, którzy wesprą nas w rozwoju naszego projektu, także na rynku międzynarodowym.

LifeTone to innowacyjna metoda pomiaru parametrów życiowych dziecka w trakcie snu. Jest to niewielkie mobilne urządzenie, które można przyczepić do pieluchy, i które jest zsynchronizowane z aplikacją znajdującą się w smartfonach rodziców. Umożliwia to bieżące pomiary wszelkich parametrów, które potencjalnie mogą mieć wpływ na wystąpienie nagłej śmierci łóżeczkowej (oddech, temperatura, pozycja).

8 maja wzięliśmy udział w spotkaniu „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA” organizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP i Fundację Startup Poland. Wydarzenie zorganizowano z myślą o wsparciu innowacyjnych polskich firm poszukujących możliwości rozwoju, inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję zapoznać się z działalnością największych polskich firm, spotkać przedstawicieli innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych i, co najważniejsze, przedstawić naszą firmę i obecnie prowadzone projekty.

Z radością informujemy, że stanęliśmy na podium pierwszego etapu międzynarodowego konkursu Chivas Venture. Dzięki głosom internautów z całego świata, znaleźliśmy się w czołówce startupów odpowiedzialnych społecznie, a dzięki nagrodzie (20 tys. dolarów) nasz projekt, system do efektywnego wspierania terapii afazji, ma szansę na szybszą realizację.

Afazja jest zaburzeniem mowy, które dotkniętej nią osobie uniemożliwia normalną komunikację. Nie potrafi ona formułować swoich potrzeb, ocen i emocji. Nie może pisać, czytać i mówić. Zgodnie z dostępnymi danymi, zaburzenie to dotyka aż 1 na 250 osób na świecie. Niestety terapia afazji jest bardzo trudna, długotrwała, a dla wielu osób niedostępna. Nasz projekt, m.in. dzięki zaangażowaniu internautów, może to zmienić.

Więcej głosów oddano tylko na startupy z Chin i Brazylii – LianDi i Revoada, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Gratulujemy i cieszymy się, że znaleźliśmy się w tak wspaniałym towarzystwie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, uwierzyli w nasz projekt, oddawali swoje głosy i zachęcali do tego innych.

Ale to jeszcze nie koniec. Za niecały miesiąc jedziemy do Amsterdamu na sam finał konkursu Chivas Venture, w którym do wygrania jest nagroda z puli 750 tys. dolarów. Tutaj o zwycięstwie zadecyduje jury. Jeżeli wybierze nasz projekt, zdobędziemy fundusze na dalszy rozwój projektu, dzięki czemu cierpiący na afazję na całym świecie, dostaną urządzenie, które pomoże im szybko wrócić do normalnego życia.

Trzymajcie za nas kciuki!

Z okazji Dnia Flagi RP, który obchodzimy 2 maja, zostaliśmy zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego, gdzie prezydent Andrzej Duda wręczył nam Flagę RP. Tym samym znaleźliśmy się w gronie organizacji uhonorowanych za wieloletnią działalność na rzecz bliźnich i rodaków.

Mam nadzieję, że te biało-czerwone flagi, które zabierzecie ze sobą i pokażecie waszym podopiecznym, podwładnym, kolegom koleżankom będą mobilizacją do jeszcze lepszej działalności dla Rzeczypospolitej Polskiej, dla rozsławiania Polski w kraju i poza granicami

powiedział prezydent do zgromadzonych na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. To dla nas ogromne wyróżnienie, które zbiegło się z wynikami głosowania internautów w konkursie Chivas Venture. Cieszymy się, że nasza praca jest doceniana tak w kraju, jak i za granicą.

Brainathon to niecodzienne wydarzenie, forma hackathonu, którego celem jest rozwinięcie technologii interfejs mózg-komputer (ang. brain-computer interface, BCI), mogącej mieć szerokie zastosowanie m.in. w terapii ciężkich zaburzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, padaczka czy afazja.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli 24 godziny na opracowanie jednego z wybranych projektów opartych na sterowaniu urządzeniami za pomocą fal mózgowych (m.in. lampa, gra komputerowa, orteza). Pracę nad projektami będą wspierać doświadczeni naukowcy i inżynierowie od lat zajmujący się rozwojem technologii BCI.

Brainathon odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia br. w FutureLab – Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości stanowiącej część Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Swój udział może zgłosić każdy, kto chociaż trochę zna się na programowaniu (JAVA i C to minimum), jest pełnoletni, zna język angielski, ma dużą wyobraźnię, chęci do nauki i poprawiania świata. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej: http://www.br41n.io/Poznan-2018.  Najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodą pieniężną w wysokości 150 000 zł, a przed ich twórcami otworzą się nowe możliwości zawodowe. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj.

Animację promującą Brainathon obejrzycie tutaj.

Wygraliśmy w polskiej edycji konkursu dla projektów odpowiedzialnych społecznie – Chivas Venture. Twórcy konkursu co roku inwestują 1 milion dolarów w projekty, które zmieniają świat na lepsze oraz trwale wpływają na jakość ludzkiego życia. Jury wyłoniło zwycięzcę spośród około setki zgłoszonych projektów, a rywalizacja przebiegała aż w 3 etapach.

Ideą zwycięskiego projektu jest wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie systemu do efektywnej rehabilitacji zaburzeń mowy (afazji). Zgodnie z dostępnymi danymi, takiej terapii potrzebuje aż 1 na 250 osób na świecie. Urządzenie będzie można zastosować nie tylko w terapii profesjonalnej,  ale umożliwi też terapię domową. Będzie gwarantować  zarówno przyspieszenie rehabilitacji, jak również znaczną poprawę jej efektów, umożliwiając pacjentom powrót do normalnego życia.

W finałowej gali, podczas której wyłoniono zwycięzcę, uczestniczyło 400 osób, a gościem specjalnym był Globalny Ambasador marki, aktor Javier Bardem. Chcemy też pogratulować pozostałym, świetnym projektom, które trafiły do ścisłego finału: Biolumo, andervision, Hospicare i Outlet Spożywczy.

Przed nami finał światowy, który odbędzie się pod koniec maja w Amsterdamie.

Zaprojektowany przez nas Stymulator tES uzyskał certyfikat wyrobu medycznego.  Certyfikat wystawiła międzynarodowa jednostka certyfikująca TÜV Nord.

Dokument ten potwierdza, że zastosowane w urządzeniu rozwiązania techniczne są zgodne z wysokimi wymaganiami unijnej dyrektywy dotyczącej bezpieczeństwa wyrobów medycznych. Oprogramowanie Stymulatora ogranicza przepływ prądu do takich wartości, by nie dopuścić do zagrożenia zdrowia. W celu potwierdzenia bezpieczeństwa wykonano także badania w specjalnym laboratorium.

Do naszych projektów zawsze podchodzimy odpowiedzialnie, pamiętając że z każdym urządzeniem pracuje żywy człowiek. Dlatego kwestia bezpieczeństwa urządzeń jest dla nas tak priorytetowa.

Pasja jest jednym z cenniejszych zasobów Neuro Device. Możemy pochwalić się zespołem, który z zacięciem realizuje nowe projekty, a co więcej oddaje się innym swoim zainteresowaniom. I to jakim rozwijającym!

W niedzielę 24.09.2017 czwórka reprezentantów Neuro Device wzięła udział w Biegu na Piątkę przy 39-tym PZU Maratonie warszawskim. Pełni energii i radości przebiegli dystans pięciu kilometrów ulicami naszej stolicy.  Łatwo nie było, jednak czym jest sukces zdobyty bez wysiłku?

Naszym maratończykom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sprawności. W zdrowym ciele – zdrowy duch. I sprawny umysł potrzebny do realizacji nowych, innowacyjnych pomysłów.

Neuro Device serdecznie zaprasza na warsztaty dotyczące przezczaszkowej stymulacji mózgu.

W dniach 13 – 14 października na terenie Wojskowej Akademii Technicznej odbędą się bezpłatne warsztaty dotyczące przezczaszkowej stymulacji mózgu. W ramach wydarzenia wykład wygłosi profesor Michael Banissy z Goldsmiths University of London, który opowie o stymulacji mózgu. Ponadto zaprezentowane zostaną dwa najnowsze urządzenia: tES (NuroStym) oraz TMS (DuoMAG). Wykład jest otwarty. Drugiego dnia przeprowadzone zostaną warsztaty  dotyczący stymulacji mózgu (konieczna rejestracja).

Zapraszamy serdecznie.

W dniach 21-23 września 2017 w Łodzi odbędzie się Kongres oraz Targi Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacja.

To już 25 edycja Kongresu. Wydarzenie stanowi największy w Polsce przegląd oferty produktów i rozwiązań dla rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, ortopedii i profilaktyki zdrowotnej. W programie znajduje się 9 sesji naukowych, 168 godzin wykładów i warsztatów, 86 wykładowców z Polski i zagranicy oraz 60 godzin warsztatów.

Podczas wydarzenia Neuro Device przeprowadzi warsztat dotyczący innowacyjnej metody rehabilitacji poudarowej z wykorzystaniem interfejsu mózg-komputer (BCI) – recoveriX.

Zawarliśmy umowę o współpracy z Uniwersytetem Gdańskim – jedną z większych placówek naukowych w Polsce.

Od teraz Neuro Device i Uniwersytet będą wspierać się w działaniach, głównie poprzez prowadzenie wspólnych prac badawczo-rozwojowych, wymianę doświadczeń oraz posiadanej wiedzy eksperckiej. W ramach wspólnych działań zostanie przeprowadzone badanie dotyczące nowych metod treningu mentalnego sportowców, którego celem jest stworzenie narzędzia do treningu wyobraźni osób pracujących z sportem.

Celem dodatkowym jest obserwacja i zbadanie, czy zmiany neuroplastyczne po takim treningu wpłyną na efektywność zawodników. Podjęte wspólnie inicjatywy przyczynią się nie tylko do rozwoju nauki, ale i podniesienia jakości usług obu stron.

Zostaliśmy członkiem klastra i3B. Nazwa nawiązuje do technologii na rzecz mózgu, ciała i zachowania (Brain, Body and Behaviour). Jest to niezależna sieć utworzona przez niderlandzką organizację „National Initiative Brain and Cognition” (NIHC).

i3B to grupa zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw oraz instytucji naukowych, które zajmującą się R&D lub prowadzą działalność biznesową na polach związanych z funkcjonowaniem mózgu, zagadnieniami z zakresu percepcji i  poznania, fizjologii i behawioryzmu.

Członkowie reprezentują firmy, instytucje naukowe oraz użytkowników końcowych.

Link do strony klastra.

Z dumą informujemy o udziale Neuro Device w instalacji urządzeń w laboratorium wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego o mocy 7 Tesli firmy GE

Skaner 7T MRI jest urządzeniem o bardzo dużej mocy, przez co używanie urządzeń elektronicznych w jego sąsiedztwie jest prawie niemożliwe. Pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych obrazów wnętrza ludzkiego ciała.

Pole magnetyczne generowane przez to urządzenie jest ponad dwukrotnie wyższe niż w przypadku najnowszych skanerów używanych w szpitalach. Dzięki temu naukowcy będą mogli zobaczyć szczegóły, które do tej pory umykały w tradycyjnych badaniach.

Skaner został zainstalowany w Lublinie, dla konsorcjum Ecotech-Complex. Obecnie na świecie dostępnych jest jedynie kilkadziesiąt 7T MRI, z czego większość znajduje się w U.S.A., co dodatkowo świadczy o wyjątkowości tej instalacji. Dzięki niej Neuro Device zyskało nowe, wyjątkowe doświadczenie oraz potwierdzenie, że nasze urządzenia mogą pracować w tak trudnych warunkach.

Więcej informacji o projekcie: http://www.umcs.pl/pl/informacje-o-projekcie,5167.html

W dniach 7-13 maja 2016 roku odbędzie się 24. Doroczne Spotkanie i Targi ISMRM w Singapurze. Neuro Device zajmie stanowisko nr 320, na którym będzie można zobaczyć nasze urządzenia.

International Society for Magnetic Resonance in Medicine (ISMRM) to organizacja, która promuje badania i rozwój zastosowań z dziedziny rezonansu magnetycznego.

ISMRM tworzą specjaliści z dziedzin medycyny i biologii, są to m.in. lekarze, fizycy, inżynierowie, biochemicy. Towarzystwo co roku organizuje spotkania mające na celu promocję rozwoju i innowacyjności z zakresu najnowszych rozwiązań dotyczących zastosowań rezonansu magnetycznego w medycynie i biologii.  Sponsoruje również szkolenia i kursy edukacyjne.

Podczas spotkania będzie można wziąć udział w szeregu kursów i szkoleń edukacyjnych z zakresu neurobiologii oraz neuroobrazowania, będzie można tez zapoznać się z najnowszymi badaniami i rozwiązaniami.

Więcej informacji znajduje się tutaj: http://www.ismrm.org/2016-annual-meeting-exhibition/