Paweł Soluch na konferencji Inside Trends

18 października nasz prezes, Paweł Soluch wystąpił w Warszawie na konferencji Inside Trends organizowanej przez magazyn Business Insider Polska. Podczas wydarzenia wystąpiły kluczowe osoby z branży fintech, life science i digital business, które omawiały globalne trendy w świecie finansów, medycyny i zdrowia oraz nowych technologii.

Paweł pojawił się na scenie Life Science, gdzie podczas otwierającego panelu pt. „Is technology able to replace a human” rozmawiano o przyszłości technologii w kontekście ludzkich możliwości i ograniczeń. W dyskusji uczestniczyła też m.in. pani Monika Michalak, która przeszła udar mózgu, a dzięki rozwiązaniom technologicznym dużo szybciej dochodzi do zdrowia.

– Technologia nie jest jeszcze w stanie zastąpić mózgu. Jego studiowanie jest jak podsłuchiwanie rozmowy 2 osób na stadionie pełnym ludzi. – mówił nasz prezes. Podkreślał też, jak ważne są badania nad plastycznością mózgu i jego stymulowaniem, dzięki czemu łatwiejsze jest diagnozowanie schorzeń, a nawet ratowanie ludzkiego życia.