Zajęliśmy trzecie miejsce w konkursie Chivas Venture

Z radością informujemy, że stanęliśmy na podium pierwszego etapu międzynarodowego konkursu Chivas Venture. Dzięki głosom internautów z całego świata, znaleźliśmy się w czołówce startupów odpowiedzialnych społecznie, a dzięki nagrodzie (20 tys. dolarów) nasz projekt, system do efektywnego wspierania terapii afazji, ma szansę na szybszą realizację.

Afazja jest zaburzeniem mowy, które dotkniętej nią osobie uniemożliwia normalną komunikację. Nie potrafi ona formułować swoich potrzeb, ocen i emocji. Nie może pisać, czytać i mówić. Zgodnie z dostępnymi danymi, zaburzenie to dotyka aż 1 na 250 osób na świecie. Niestety terapia afazji jest bardzo trudna, długotrwała, a dla wielu osób niedostępna. Nasz projekt, m.in. dzięki zaangażowaniu internautów, może to zmienić.

Więcej głosów oddano tylko na startupy z Chin i Brazylii – LianDi i Revoada, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Gratulujemy i cieszymy się, że znaleźliśmy się w tak wspaniałym towarzystwie.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli, uwierzyli w nasz projekt, oddawali swoje głosy i zachęcali do tego innych.

Ale to jeszcze nie koniec. Za niecały miesiąc jedziemy do Amsterdamu na sam finał konkursu Chivas Venture, w którym do wygrania jest nagroda z puli 750 tys. dolarów. Tutaj o zwycięstwie zadecyduje jury. Jeżeli wybierze nasz projekt, zdobędziemy fundusze na dalszy rozwój projektu, dzięki czemu cierpiący na afazję na całym świecie, dostaną urządzenie, które pomoże im szybko wrócić do normalnego życia.

Trzymajcie za nas kciuki!