Zapraszamy na Brainathon!

Brainathon to niecodzienne wydarzenie, forma hackathonu, którego celem jest rozwinięcie technologii interfejs mózg-komputer (ang. brain-computer interface, BCI), mogącej mieć szerokie zastosowanie m.in. w terapii ciężkich zaburzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, padaczka czy afazja.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli 24 godziny na opracowanie jednego z wybranych projektów opartych na sterowaniu urządzeniami za pomocą fal mózgowych (m.in. lampa, gra komputerowa, orteza). Pracę nad projektami będą wspierać doświadczeni naukowcy i inżynierowie od lat zajmujący się rozwojem technologii BCI.

Brainathon odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia br. w FutureLab – Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości stanowiącej część Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS). Swój udział może zgłosić każdy, kto chociaż trochę zna się na programowaniu (JAVA i C to minimum), jest pełnoletni, zna język angielski, ma dużą wyobraźnię, chęci do nauki i poprawiania świata. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej: http://www.br41n.io/Poznan-2018.  Najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodą pieniężną w wysokości 150 000 zł, a przed ich twórcami otworzą się nowe możliwości zawodowe. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj.

Animację promującą Brainathon obejrzycie tutaj.