Seminarium na zakończenie projektu SENSEAS

30 maja zorganizowaliśmy seminarium pt. „Nowe technologie w diagnostyce i terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy wyniki badań prowadzonych w ramach projektu SENSEAS, a zaproszeni przez nas goście podzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z zastosowaniem rozwiązań technologicznych w diagnostyce i terapii osób z ASD.

W wydarzeniu wzięło udział prawie sto osób – terapeuci, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele ośrodków wspierających osoby z ASD. Wśród prelegentów znaleźli się: Michał Wroniszewski, prezes Fundacji SYNAPSIS, Paweł Soluch, prezes naszej firmy, dr Anna Guzik-Kornacka, ekspertka merytoryczna projektu SENSEAS, Izabela Libold, współzałożycielka Centrum Rehabilitacji Libold, oraz Radek Machnica, fundator i prezes Fundacji ALEKlasa.

Dla wszystkich zainteresowanych projektem SENSEAS, oraz tych, którzy nie mogli uczestniczyć w seminarium, przygotowaliśmy atlas naukowy, w którym zawarliśmy najważniejsze dane i wyniki badań. Jest dostępny na stronie projektu TUTAJ.

Projekt SENSEAS, współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej to pierwszy na świecie system wykorzystujący jednocześnie techniki multimedialne oraz pomiary psychofizjologiczne (eye tracking, EDA/GSR), które pomogą w diagnozie i terapii ASD u małych dzieci.

Naszymi partnerami w projekcie są Fundacja SYNAPSIS oraz firma Media Bridge.